"Розруха в енергетиці": нардеп про протести шахтарів у Кропивницькому

Для подолання кризи в енергетичному комплексі створено антикризовий штаб

"Розруха в енергетиці": нардеп про протести шахтарів у Кропивницькому

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" заборгувала державному підприємству "Схід-ГЗК" майже 600 млн гривень.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат від "Батьківщини" Михайло Волинець, коментуючи акцію протесту в Кропивницькому працівників уранових шахт, що входять до складу "Схід-ГЗК".

"585 млн гривень заборгувало НАЕК "Енергоатом" перед державним підприємством "СхідГЗК". Це питання ми піднімали неодноразово, воно має зараз вирішуватися в площині Міністерства енергетики, НАЕК "Енергоатом", - заявив Волинець.

Читайте також

Нардеп нагадав, що за ініціативою шахтарських профспілок у вугільній галузі 25 лютого відбулася зустріч шахтарів з президентом Володимиром Зеленським. Було ухвалено рішення про створення антикризового штабу під керівництвом прем'єр-міністра заради подолання кризи в енергетичному комплексі України.

"Коли ми провели перше засідання, ми побачили, яка глибина розрухи в енергетиці нашої держави. Деструктивні моменти проявилися на державному рівні - постачання російської електроенергії в Україну вдарило дуже сильно по "Енергоатому" і енергетиці в цілому. Це постачання з країни-агресора вугілля, яке тут не потрібне, зупинка вугільних шахт, блоків теплових електростанцій, відключення блоків атомних станцій", - розповів він.

За словами депутата, антикризовий штаб зараз виходить "на напрацювання певних законопроектів"

Зазначимо, 27 травня на мітинг у Кpопивницькому вийшли шахтаpі трьох шахт підприємства "СхідГЗК", які вже два місяці не отpимують заpобітну плату. Крім того, на трьох шахтах можуть відключити електроенергію через борги "Енергоатому" перед підприємством.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі "Україна 24" розповів про "суперкризу", з якою зіштовхнулася Україна.

Джерело Україна 24 Теги