Імпорт електроенергії з Росії потрібно заборонити - політолог назвав причини

Держава на перше місце має ставити інтереси національної промисловості

Імпорт електроенергії з Росії потрібно заборонити - політолог назвав причини

Політолог Кирило Сазонов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому варто заборонити імпорт електроенергії з Росії і ввести квоти на імпорт інших товарів.

«Що стосується промисловості, всі країни прийшли до того, і США, і Європа, і Китай, що потрібно всіляко захищати свого виробника, створювати робочі місця, податкову базу. Зараз абсолютно не час для гасла «більше імпорту». Це стосується багатьох галузей - закупівля вугілля і електроенергії у Росії б'є по наших гірниках, по наших енергетиках, по наших робочих місцях, податках, відрахуваннях до Пенсійного фонду», - зазначив політолог.

Читайте також: Депутатка назвала головну причину кризи в українській енергетиці

Він навів приклад з хімічною промисловістю, яка показала зростання після заборони імпорту добрив з Росії.

«Візьмемо хімічне виробництво, виробництво мінеральних добрив. Вони чекають рішення від Міністерства економіки, тому що заборонили рік тому імпорт добрив з Росії - і наша хімічна промисловість показала зростання на тлі загального падіння, з'явилися робочі місця, податки, запрацювали підприємства, в тому числі державні, такі як Одеський припортовий завод. Але Росія пішла на імпорт зі своїми дешевими добривами, щоб змусити Україну згорнути виробництво. І лобісти зараз ведуть справжню війну за збереження цих потоків великих трейдерів», - заявив Сазонов.

За його словами, якщо поставити на шальки терезів інтереси трейдерів, імпортерів, інтереси Росії, а з іншого боку - інтереси української промисловості, де працюють десятки тисяч українських громадян, вибір очевидний: потрібно захищати свого виробника у всіх галузях.

«Ми розраховуємо на те, що держава на перше місце поставить інтереси національної промисловості - захист від недобросовісного імпорту, квоти на будь-який вид імпорту. Добрива, вугілля, електроенергію я б взагалі категорично заборонив імпортувати з Росії», - наголосив експерт.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі "Україна 24" розповів про "суперкризу", з якою зіштовхнулася Україна.

Джерело Україна 24 Теги