Робота на карантині: експерт з комунікацій назвала плюси та мінуси "удальонки"

У відеозв'язку ви часто бачите себе з боку - це велике навантаження для людей

Робота на карантині:  експерт з комунікацій назвала плюси та мінуси "удальонки"

Директорка з комунікацій System Capital Management Наталія Ємченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про відеоконференції під час карантину і необхіднысть живого контакту на переговорах.

«Карантин навчив нас величезним масивним комунікацій на всіляких відеоплатформах. Тому що робота не переривається ні на один день, ми просто всі перейшли на «удальонку». Найголовніше, що ми винесли з цього - що майже всі питання можна обговорювати заочно. Хоча залишаються питання безпеки. Але питання ефективності цих зустрічей ще потрібно усвідомити», - зазначила Ємченко.

Читайте також: Як правильно виходити з карантину: лікар назвав головну умову

Вона повідомила, що з'явився спеціальний термін Zoom fatigue - втома від Zoom.

«Це психологічний феномен, вчені стверджують, що ця втома неминуча при тривалих комунікаціях в відеосервісах без особистого спілкування. Це погано для розумової активності. Вчені рекомендують не захоплюватися. У відеозв'язку ви часто бачите себе з боку - це велике навантаження для людей», - заявила представниця SCM.

Вона висловила впевненість, що офлайн залишиться, що якихось тектонічних зрушень в культурі спілкування не станеться, хоча частина найбільш витратних комунікацій залишиться онлайн.

«Наприклад, там, де можна не їхати у відрядження. Онлайн вже став звичним, це стало однією з норм, але не єдиною. Прямий контакт, на мою думку, як і раніше залишається найефективнішим способом пошуку рішень, вирішення конфліктів. Дуже складно досягати консенсусу на відстані», - наголосила Ємченко.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Юрій Сухов в ефірі каналу "Україна 24" дав несподівану пораду, як не захворіти на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги