В Україні відкрили справу через ріст цін на продукти: з'явились подробиці

Антимонопольний комітет веде розслідування

В Україні відкрили справу через ріст цін на продукти: з'явились подробиці

Антимонопольний комітет України порушив справу щодо підвищення цін на продукти в Україні найбільшими рітейлерами і постачальниками.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів голова київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький.

"Ми відреагували на різке погіршення цін у березні і відкрили справи щодо найбільших постачальників і рітейлерів в Україні. Ми надали найбільшим рітейлерам (супермаркетам) обов’язкові рекомендації. Вони їх виконали, встановили мінімальну маржу на соціальні види продуктів (десь 15 пунктів): крупи, хліб, олія тощо", - розповів чиновник.

Читайте також: "Абсолютне зло": експерт розкритикував ідею влади щодо цін

Хмельницький порадив звертатись до АМКУ у випадку виявлення фактів порушення конкурентного законодавства, зловживання монопольним становищем на ринку, узгоджених дії конкурентів.

"Ми розглянемо всі заяви і обов’язково до справи прикладемо. Але наразі справа ще триває, іде розслідування, ми збираємо докази. Я сподіваюся на результат наприкінці цього розслідування", - зазначив він.

Популярні відео

Нагадаємо, в Україні з 18 травня набуло чинності державне регулювання цін на деякі товари. Кабмін моніторитиме ціни на такі продукти: борошно, цукор, макаронні вироби, молоко, яйця, хліб, м’ясо птиця, масло вершкове, крупа гречана і негазована вода.

Також під регулювання потрапляють ліки, що застосовуються при лікуванні коронавірусу, дезінфікуючі засоби, респіратори і медичні маски.

Джерело Україна 24 Теги