Які товари в Україні здорожчають – у Мінекономіки дали відповідь

Уряд обрав найбільш м’який спосіб регулювання цін

Які товари в Україні здорожчають – у Мінекономіки дали відповідь

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про регулювання цін на товари та про те, на які з них можуть підскочити ціни.

«Відповідно до нашого законодавства є декілька способів державного регулювання цін. Їх близько семи, один з них – це декларування цін, це найбільш м’який спосіб. Уряд не мав великого бажання втручатися в ринкові відносини і контролювати ці ціни, але за нього вирішив парламент, ухваливши відповідний закон, де зобов’язав уряд запровадити державне регулювання. Уряд обрав найбільш м’який спосіб, розуміючи, що більш жорсткий сприятиме появі дефіциту товарів на ринку тощо», - зазначив Глущенко.

Читайте також: Регулювання ціни на продукти: економіст розповів, як це працюватиме

Він також заявив, що немає ризику стрибків цін на товари в Україні, незважаючи на проблеми бізнесу через коронавірус.

«Сезонні коливання цін тим чи іншим чином завжди відбуваються, але глобальних змін не передбачається. Тому що ринок відповідних товарів досить насичений, ми є аграрною країною, у нас досить багато харчових продуктів, ми навіть маємо змогу їх експортувати, тому стрибків цін, окрім сезонних, не буде», - наголосив чиновник.

Популярні відео

Нагадаємо, в Україні з 18 травня набуло чинності державне регулювання цін на деякі товари. Кабмін моніторитиме ціни на такі продукти: борошно, цукор, макаронні вироби, молоко, яйця, хліб, м’ясо птиця, масло вершкове, крупа гречана і негазована вода.

Також під регулювання потрапляють ліки, що застосовуються при лікуванні коронавірусу, дезінфікуючі засоби, респіратори і медичні маски.

Джерело Україна 24 Теги