Пенсійна реформа в Україні - заступниця міністра розповіла, чого вже досягли

В накопичувальній системі людина отримує другу пенсію

Пенсійна реформа в Україні - заступниця міністра розповіла, чого вже досягли

Заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальнікова в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про три рівні пенсійної системи.

Вона нагадала, що у 2003 році була проведена пенсійна реформа, яка мала забезпечити перехід від радянської солідарної пенсійної системи. Ухвалили закони, які передбачали, що в Україні буде три рівні пенсійної системи.

«Перший – солідарний, коли з зарплат платяться податки в ПФУ, те, що ми маємо зараз. Другий рівень – накопичувальний, коли людина впродовж свого трудового життя сплачує на власний рахунок певні відрахування, ці кошти працюють в економіці, потім з цих накопичень людина отримує так звану другу пенсію. Це поки що в Україні не запрацювало», - зазначила Сальнікова.

Читайте також: В Україні велика проблема з пенсіями: у "Слузі народу" запропонували рішення

Третій рівень, за її словами, це добровільне накопичувальне пенсійне забезпечення.

«Він діє з 2005 року, у нас працюють 60 недержавних пенсійних фондів. Участь беруть близько 1 млн осіб. Вони вже накопичили близько 3 млрд гривень, і вже ці фонди виплатили пенсій більш ніж на 800 млн грн», - наголосила чиновниця.  

Популярні відео

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський на прес-конференції в Києві 20 травня заявив, що Міністерство соціальної політики найближчим часом презентує проект пенсійної реформи, а також пообіцяв додаткові виплати пенсіонерам старше 75 років.

Політолог Тарас Загородній в ефірі каналу "Україна 24" назвав головну умову для успіху пенсійної реформи.

Джерело Україна 24 Теги