"Це чистий кримінал": адвокат про те, як повинні платити зарплату під час карантину

Роботодавець може дати відпустку за власний рахунок, вводити простій або звільняти, але просто не платити не можна

"Це чистий кримінал": адвокат про те, як повинні платити зарплату під час карантину

Адвокат Вікторія Поліщук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про те, як повинні виплачуватися зарплати працівникам в умовах обмежень через карантин, викликаний епідемією коронавірусу.

«Як держава, так і кожне підприємство зобов'язані виплачувати зарплату, якщо немає можливості виплачувати - держава пропонує інші варіанти, якщо це були звичайні підприємства - відпустка за свій рахунок, наприклад; якщо бюджетні установи - вводити простій або звільняти, однак невиплата зарплати - це чистий кримінал», - зазначила адвокат.

Читайте також: Скільки безробітних в Україні — ексміністр озвучив цифри

Як повідомляє "Лівий берег", Верховний Суд має намір звернутися до Конституційного Суду з приводу обмежень, введених на час карантину. Про це йдеться в проекті конституційного подання.

У тексті проєкту йдеться про законність обмеження права на підприємницьку діяльність, роботи закладів громадського харчування, спортивних клубів, розважальних закладів, перевезення пасажирів, вільного виїзду за кордон, обмеження права на мирні зібрання, права на доступ до медичної допомоги та інші.

Популярні відео

Раніше експерт з працевлаштування Валентина Бардадим розповіла в ефірі "Україна 24", де можуть працевлаштуватися українці, які втратили роботу через карантин. При цьому треба бути готовими, що роботодавці запропонують меншу зарплату, ніж до карантину, зауважила вона.

Джерело Україна 24 Теги