Україна може втратити довіру інвесторів - експерт про зелену енергетику

Експерт розповів, чого інвестори в зелену енергетику чекають від України та чим це може обернутися

Україна може втратити довіру інвесторів - експерт про зелену енергетику

Розгляд з інвесторами за "зеленим тарифом" прокоментував керівник департаменту представництва інтересів компаній-членів Європейської бізнес-асоціації Ігор Гоцик в ефірі каналу "Україна 24".

"Ситуація виглядає таким чином, що Україна може втратити цю інвестиційну довіру, оскільки Україна встановила певні ставки зеленого тарифу, і ми бачимо, що в повному обсязі виконуються домовленості. Бізнес добровільно йде назустріч, пропонуючи певні умови, головне зараз — зафіксувати ці добровільні домовленості. ми вважаємо, що фактично кроки назустріч повинні зробити як держава, так і бізнес, і чекаємо кроку з боку уряду щодо підписання меморандуму", — сказав він.

Гоцик також назвав наслідки для України, якщо вона не піде назустріч.

"Якщо умови меморандуму не будуть виконані та будуть подані позови до міжнародних арбітражів — це буде першим кроком для втрати довіри. Проте електростанції, які вже отримали зелений тариф, отримуватимуть його і далі", — повідомив він.

Читайте також

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися через нестачу коштів. Дипломати восьми країн заступилися за інвесторів і звернулося 5 травня до уряду України з проханням не змінювати "зелений тариф".

Раніше про інвестиції в зелену енергетику і суперечку інвесторів з урядом України висловився ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги