Підходить термін подачі е-декларацій: адвокат дав поради, як їх заповнювати

Що необхідно внести в декларацію для подання до НАЗК

Підходить термін подачі е-декларацій: адвокат дав поради, як їх заповнювати

Українцям до 1 червня необхідно заповнити та подати електронні декларації. Як правильно заповнювати декларацію, розповів адвокат Олег Татаров в ефірі каналу "Україна 24".

"Люди починають замислюватися про заповнення декларації за 1-2 дні до закінчення терміну подачі. НАЗК дає рекомендації, але з ними мало людей ознайомлені, я категорично за те, що до цього треба готуватися. Змінилися особливості декларування різного майна, банківських рахунків, це потрібно враховувати. Поточного року я б рекомендував подивитися порядок проведення перевірки, а на сайті НАЗК — роз'яснення, як заповнювати", — сказав він.

Юрист пояснив, що саме необхідно вказувати в декларації.

"Вказати, якщо є за кордоном банківський рахунок, і особу, яка може їм розпоряджатися. Рухоме майно — потрібно вказувати навіть те, яким ви не володієте, але користуєтеся, яке може належати членам сім'ї, знайомим, родичам. У законодавстві чітко визначено, хто такі члени сім'ї, навіть якщо ти розлучений і живеш в цивільному шлюбі, ти повинен декларувати не тільки свої доходи, не тільки своєї сім'ї, а й особи, яка користується з тобою спільним побутом. Готівку також треба вказувати, перевірити доходи свої й родини — колись ви будете купувати майно або отримувати послуги, і ви повинні будете вказати це в наступний звітний період, і тоді виникне питання, чому витрати перевищують доходи", — розповів адвокат.

Читайте також

Популярні відео

Як відомо, держслужбовці повинні подавати електронну декларацію до 1 квітня. У 2020 році в зв'язку з карантином через коронавірус Рада продовжила термін подачі декларацій до 1 червня.

Раніше народний депутат Данило Гетманцев розповів про державну допомогу для підприємців, які постраждали через карантин.

Джерело Україна 24 Теги