В Україні велика проблема з пенсіями: у "Слузі народу" запропонували рішення

Пенсіонери становлять майже третину населення України

В Україні велика проблема з пенсіями: у "Слузі народу" запропонували рішення

В Україні зменшується кількість працюючого населення, через це Пенсійний фонд з кожним роком наповнювати все важче. Ситуацію може виправити запровадження "другої пенсії" – загальнообов'язкового накопичувального страхування.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів голова парламентського комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова ("Слуга народу").

"Населення в Україні 37 млн, а пенсіонерів у нас 11,3 млн – майже третина населення. Це означає, що для того, щоб утримувати всіх у солідарній системі пенсійного забезпечення, працююче населення має сплачувати достатньо ресурсів, щоб утримувати пенсіонерів", - зазначила нардеп.

Читайте також

Третьякова повідомила, що в секторі найманих робітників в Україні працює близько 10,5 млн людей, але через COVID-19 зросло безробіття, кількість працюючих падає.

"Ми з 2017 року оподатковуємо так званих "сплячих" ФОПів, які навіть не мають доходу, і там сформувалася в ПФУ заборгованість таких ФОПів, яка становить близько 10 млрд гривень. Виходячи з цього балансу, ми вважаємо, що кожна працююча особа має щомісяця сплачувати достатньо податків, щоб утримувати одного пенсіонера. Якщо в нас середня пенсія 3100 грн, то відповідно кожен з працюючих має сплачувати приблизно 3100 грн", - пояснила вона.

Депутат констатувала, що демографія праці погіршується, і для виправлення ситуації з пенсіями необхідне запровадження другого рівня пенсійної системи.

"Якщо ми не будемо впроваджувати заходи щодо, як каже наш президент, другої пенсії, то в цьому випадку ситуація у солідарному рівні має тренд на погіршення. І без радикальних кроків, як впровадження другого рівня соцзабезпечення, різкого збільшення розміру ЄСВ – ми пенсійну систему не збалансуємо", - вважає Третьякова.

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський на прес-конференції в Києві 20 травня заявив, що Міністерство соціальної політики найближчим часом презентує проект пенсійної реформи, а також пообіцяв додаткові виплати пенсіонерам старше 75 років.

Політолог Тарас Загородній в ефірі каналу "Україна 24" назвав головну умову для успіху пенсійної реформи.

Джерело Україна 24 Теги