Україна заборгувала мільярди - нардеп про конфлікт з "зеленими інвесторами"

Скандал загрожує перерости у судову тяганину

Україна заборгувала мільярди - нардеп про конфлікт з "зеленими інвесторами"

Україна заборгувала понад 7 млрд грн інвестора у "зелену" енергетику.

Про це заявила в ефірі "Україна 24" позафракційний народний депутат України, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб.

Нардеп зазначила, що вже протягом 4 місяців влада намагається домовлятися з інвесторами щодо питання зеленої енергетики, справа ледь не дійшла до судів.

"Уявіть собі, інвестори мають договори, вони вклали свої кошти, інвестиції, пішли в банки, взяли кошти в кредит під відсотки, у них були бізнес-плани, вони прийшли, вклали в Україну. А ми ж розуміємо, що фінансові кошти в Україні по вартості дорожчі, ніж у Європі – отримати кредит для європейської інвестиції набагато легше, ніж для української, тому що у нас на сьогодні іде війна, і черги інвесторів ми не бачимо. Вони отримали кредити, інвестували кошти, вони розраховують уже отримати ці кошти назад. І тут їм говорять – вибачте, ми не можемо вам сплачувати", - розповіла Гриб.

Читайте також

За її словами, заборгованість, яка існує перед "зеленими" зараз – 7,2 млрд грн.

"Уявляєте? А потім їм кажуть: ви давайте нам на поступки ідіть, бо ми не можемо вам сплачувати", - додала депутат.

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися через нестачу коштів. Дипломати восьми країн заступилися за інвесторів і звернулося 5 травня до уряду України з проханням не змінювати "зелений тариф". 

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук розповів в ефірі каналу "Україна 24", чим загрожує для України проблема з інвесторами в зелену енергетику і як можна домовитися.

Джерело Україна 24 Теги