Депутат назвала головну причину кризи в українській енергетиці

Криза в енергетиці почалася задовго до коронавірусу, вважає Вікторія Гриб

Депутат назвала головну причину кризи в українській енергетиці

В Україні сьогодні можуть збанкрутіти підприємства, які працюють в галузі енергетики, тоді країні загрожує втрата енергонезалежності.

Про це заявила в ефірі каналу "Україна 24" позафракційна народна депутатка України, членкиня парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб.

За її словами, криза в енергетиці почалася з поправки голови комітету ВР з питань енергетики Андрія Геруса, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

"Криза полягає в тому, що вітчизняні підприємства, які працюють в галузі енергетики, можуть збанкрутіти... Але криза почалася задовго до коронавірусу. Вона почалася з того, що було прийнято "правку Геруса" в закон про ядерну енергетику, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Немає нічого поганого в імпорті з Росії, але тільки тих товарів, яких у нас немає. Якщо в нас на ринку є профіцит вітчизняної електроенергії, то робити можливість імпорту за демпінговими цінами – це робиться не просто так, а щоб потрапити на ринок", - заявила Гриб.

Читайте також

Як зазначила нардеп, якщо вітчизняна енергетика збанкрутіє і не працюватиме далі, то "тоді ми будемо лише мріяти про енергонезалежність, бо наступного дня після цього ціні на імпортну електроенергію зміняться".

Нагадаємо, раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі "Україна 24" розповів про "суперкризу", з якою зіштовхнулася Україна.

Джерело Україна 24 Теги