Ексміністр пояснив, як розраховується пенсія в Україні

Андрій Рева розповів, які коефіцієнти застосовує Пенсійний Фонд для нарахування виплат

Ексміністр пояснив, як розраховується пенсія в Україні

Колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі "Україна 24" пояснив формулу, за якою нараховується пенсія в Україні.

За його словами, під час розрахунку розміру пенсійної виплати, у формулі стоїть середня зарплата в Україні на момент призначення пенсії.

"Далі - коефіцієнт заробітку, він розраховується починаючи з 2000 року. Інформація про отриману вами зарплату і виплачені внески до Пенсійного фонду знаходиться в стані персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. Наприклад, умовно, ви отримали 1000 грн у липні 2000 року, а середня зарплата в Україні була 500 грн. Так ось, за таких умов вам ставиться коефіцієнт 2, і щомісяця, коли ви працюєте, платите внески, порівнюється ваша зарплата з середньою по Україні, і виводиться коефіцієнт за кожний місяць вже 20 років. Потім вони підсумовуються і виводиться середній коефіцієнт", - зазначив ексміністр.

Читайте також

Третій показник, за словами Реви - кількість років, протягом яких людина платила внески до Пенсійного фонду.

"Це так званий страховий стаж, за кожен рік - 1%. Для чоловіків повний стаж 35 років, тобто 35%. Чим більше показник середньої зарплати по Україні, тим більше у вас пенсія", - додав він.

Популярні відео

Нагадаємо, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк 12 травня заявив в ефірі "Україна 24", що в держбюджеті в найближчі тижні закінчаться гроші на соціальні виплати та підвищення зарплат медикам.

Джерело Україна 24 Теги