Регулювання ціни на продукти: економіст розповів, як це працюватиме

Бізнесу залишать можливість підвищувати ціни за однієї умови

Регулювання ціни на продукти: економіст розповів, як це працюватиме

Державне регулювання цін в Україні на деякі продукти і товари першої необхідності залишає бізнесу можливість піднімати ціни на свою продукцію. Для цього підприємці мають надати докази того, що подорожчання є обгрунтованим.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

"Я не вважаю державне регулювання цін злом, а в даному випадку це моніторинг цін на соціально значущі продукти харчування. Зло - це те, що фактично шкодить нам. А коли ми розуміємо, що суттєва кількість українців, десятки відсотків, на сьогодні живуть за межею бідності, ми вимушені цей крок зробити", - зазначив експерт.

Читайте також: "Абсолютне зло": експерт розкритикував ідею влади щодо цін

За його словами, бізнес на сьогодні може піднімати ціни як забажає, але якщо він зробить це без узгодження з контролюючими органами, то може бути оштрафований.

"Бізнес може змінювати ціни, якщо він заздалегідь попередив про це. В даному випадку Держпродспоживслужба звертатиме увагу на таке підвищення і запитувати документи, щоб з'ясувати причину зростання. І якщо це необгрунтоване підняття цін, лише для того, щоб отримати більший прибуток, то Антимонопольний комітет як каральний орган буде накладати штраф", - пояснив Дорошенко.

Популярні відео

Нагадаємо, в Україні з 18 травня набуло чинності державне регулювання цін на деякі товари. Кабмін моніторитиме ціни на такі продукти: борошно, цукор, макаронні вироби, молоко, яйця, хліб, м’ясо птиця, масло вершкове, крупа гречана і негазована вода.

Також під регулювання потрапляють ліки, що застосовуються при лікуванні коронавірусу, дезінфікуючі засоби, респіратори і медичні маски.

Джерело Україна 24 Теги