За українців боротимуться - експерт назвав країни ЄС, де чекають заробітчан

Роботодавці у країнах ЄС знають, як українці сумлінно ставляться до своїх обов’язків, як вони працюють

За українців боротимуться - експерт назвав країни ЄС, де чекають заробітчан

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про потребу країн ЄС у заробітчанах з України.

«Нам потрібно розуміти, що після закінчення карантину в усьому світі відбуватиметься економічна криза, котра дуже серйозно зачепить Україну – і звісно українці захочуть працювати за кордоном. За українців йтиме відносна боротьба щодо залучення їх у цих країнах – Італії, Польщі, Чехії. Місцеві працедавці знають, як українці сумлінно ставляться до своїх обов’язків, як вони працюють, звісно ці країни будуть створювати умови, аби до них їхали нові робочі руки», - зазначив експерт.

Читайте також: Безвіз з ЄС після карантину: експертка розповіла, що чекає на українців

Він розповів, чому в цих країнах є потреба в заробітчанах.  

«Проблема, чому в цих країнах не залучають до роботи своїх громадян, в перщу чергу в тому, що населення там старішає, місцеві мешканці мають можливість працювати на більш високо оплачуваній роботі, бо вони знають місцеву мову, в них є фах, підтверджений фах. Звісно вони не погодяться працювати в тих сферах, де зазвичай працюють українці: сільське господарство, будівництво, догляд за літніми людьми. Завжди там не сплачували великих зарплат – і місцевим мешканцям це було нецікаво, тому українці надалі працюватимуть в сфері звичайної фізичної праці», - наголосив Воскобойник.

Читайте також: Захід гостро потребуватиме українських заробітчан — економіст

Він також озвучив цифри, скільки громадян України вирушать на заробітки за кордон.

«У нас уже сформувалася ця частина населення України, яка бере участь у трудовій міграції – це 13-16% населення країни, економічно активного в першу чергу. Ця кількість збільшиться ще приблизно на 5%, тобто буде 20-22%. Це практично кожен п’ятий громадянин», - повідомив експерт.

Популярні відео

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі каналу "Україна 24" розповів, коли заробітчанам можна очікувати відновлення транспортного сполучення.

Джерело Україна 24 Теги