Ми близькі до компромісу — інвестор про проблему із зеленою енергетикою

"Зелені інвестори" та Кабмін прийшли до трьох компромісних варіантів вирішення конфлікту

Ми близькі до компромісу — інвестор про проблему із зеленою енергетикою

Про три варіанти компромісу інвесторів в зелену єнергетіку з Кабміном розповів генеральний директор компанії "Вінкрафт Україна" Карл Стурен в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні була досить складна зустріч (в Кабміні - ред.). По закінченню зустрічі ми виявилися дуже близько до компромісного варіанту. Запропоновано три варіанти. Перший, якщо бізнес погоджується на добровільне зниження тарифів, але тоді буде визначена відповідальність за недобаланс і можливість "Укренерго" відключити станції на свій розсуд без компенсації. Друге, більше урізати тариф, і можливість з недобалансом і безкоштовним відключенням забирається. І третій варіант, ще більше урізати тариф, але тоді на кілька років можна продовжити дію зеленого тарифу", — розповів він.

Бізнесмен розповів, що конфлікт повинен скоро розв'язатися.

"Я зараз нарешті бачу світло в тунелі, ми дуже близько до компромісу. У Кабміні розуміють, що потрібно знайти вихід з положення, тому що той глухий кут, в якому ми зараз знаходимося, вбиває енергосистему. Ситуація патова, треба швидко знайти вихід з положення", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися через нестачу коштів. Дипломати восьми країн заступилися за інвесторів і звернулося 5 травня до уряду України з проханням не змінювати "зелений тариф". Зокрема, до уряду звернулися посли Німеччини, Франції, Великобританії, Швеції, Бельгії, Канади, Норвегії, Південної Кореї.

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук розповів, чим загрожує для України проблема з інвесторами в зелену енергетику і як можна домовитися.

Джерело Україна 24 Теги