Конфлікт із зеленими інвесторами: експерт назвав три наслідки

Економічний експерт розповів, чим загрожує для України проблема з інвесторами в зелену енергетику та як можна домовитися

Конфлікт із зеленими інвесторами: експерт назвав три наслідки

Про наслідки одностороннього перегляду зеленого тарифу розповів економічний експерт Борис Кушнірук в ефірі каналу "Україна 24".

"Тут є кілька ризиків. По-перше, це позови до України в міжнародних судах, тому що за інвестиціями часто стоять держгарантії інших держав, тому уряди цих країн будуть подавати до суду на Україну. Друге — це підриває довіру до України з точки зору країни, в яку можна інвестувати. Якщо можна змінювати правила гри в односторонньому порядку, то такій країні довіряти не варто. Третє - з огляду на те, що деякі інвестиції були зроблені під гарантії Світового банку, у нас будуть проблеми з міжнародними організаціями, оскільки вони порушать питання, якою мірою вони можуть співпрацювати з Україною", — сказав він.

Експерт розповів, як можна домовитися з інвесторами та уникнути конфлікту.

"Потрібно шукати компроміс. Варіантом домовленості може бути зниження тарифу, але при цьому повинні бути збільшені терміни закупівлі енергії — не до 30 року, а до 35 або навіть до 40 — в залежності від того, наскільки вдасться знизити тариф", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися. Дипломати восьми країн заступилися за інвесторів і звернулися 5 травня до уряду України з проханням не змінювати "зелений тариф". Зокрема, до уряду звернулися посли Німеччини, Франції, Великобританії, Швеції, Бельгії, Канади, Норвегії, Південної Кореї.

Читайте також

Раніше про інвестиції в зелену енергетику і суперечці інвесторів з урядом України висловився ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги