Нові норми для таксі в Україні: у Авакова прояснили проблему

Радник міністра внутрішніх справ підкреслює, що таксисти зобов'язані офіційно реєструватися

Нові норми для таксі в Україні: у Авакова прояснили проблему

13 травня Кабінет міністрів дозволив таксі пересуватися смугою, що призначена для громадського транспорту. Радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко в ефірі каналу "Україна 24" роз'яснив нові правила.

Так, ведучі програми звернули увагу радника глави МВС на те, що багато правоохоронців поки не в курсі нових правил.

"Сьогодні - завтра рішення уряду має бути опубліковане на офіційних ресурсах, після цього воно набуде чинності. Воно стане елементом ПДР України і, відповідно, контроль їх дотримання буде покладено на Нацполіцію. Таксі мають можливість рухатися по смугам громадського транспорту, зараз ними мають право рухатися автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі, спецтранспорт. Така практика звичайна в багатьох країнах", - сказав Варченко.

Читайте також

За словами радника, у таксі повинні бути всі необхідні ознаки.

"У нас є інформація, що понад 11 тис. ліцензій видано на право здійснення послуг таксі. Закон про автомобільний транспорт вствновлює вимоги для таксі, проте далеко не всі вони обладнані ознаками таксі. Це повинні бути не тільки ліхтарі, встановлені зверху, а й базові - квадратики в шаховому порядку, розміщені на дверях. Іноді власники думають, що достатньо тільки встановити ліхтар", - сказав радник.

Також Варченко зазначив, що лише реєстрації в онлайн-системі недостатньо.

"У нас є певні правила, як повинен зареєструватися працівник таксі, те, що вони в онлайні отримують інформацію про пасажирів - це абсолютно інше. Вони повинні бути зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, сплачувати податки і бути на офіційному обліку - це обов'язково", - сказав радник глави МВС.

Нагадаємо, Кабмін на засідає 13 травня ухвалив рішення, відповідно до якого водії таксі тепер матимуть право їздити смугою, що призначена для громадського транспорту. Також їм дозволено забирнати і висаджувати пасажирів на цій смузі.

Популярні відео

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" політолог Володимир Фесенко розповів про те, чи варто запускати громадський транспорт.

Джерело Україна 24 Теги