Кого з заробітчан чекають за кордоном - кадровик озвучила професії і розмір зарплат

На думку експерта міжнародного кадрового порталу, після карантину настане нова хвиля міграції

Кого з заробітчан чекають за кордоном - кадровик озвучила професії і розмір зарплат

Експерт міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина в ефірі каналу "Україна 24" розповіла про ситуацію на ринку праці за кордоном.

"Як до карантину, так і зараз високий інтерес представляють такі сфери, як будівництво, робочий персонал, виробництво (пакувальники, різнороби), досить високий інтерес і у більш кваліфікованих співробітників - IT-менеджерів, вищий менеджмент, сфера продажів, обслуговуючий персонал, домашній персонал. Тенденції залишилися такими ж, якими були до карантину", - сказала Дрожжина.

Читайте також

На її думку, з відновленням пересування між кордонами настане нова хвиля міграції, а вакансій достатньо.

"Вакансії також нікуди не зникали, частина з них має відкладену пропозицію, коли роботодавець пише про проведення співбесіди, а остаточне рішення прийме після зняття карантину. Які сфери - те ж саме будівництво, транспорт, аграрний сектор, домашній персонал", - сказала Дрожжина.

Експерт констатує, що зарплати в Україні неконкурентоспроможні, і у людей є мотивація виїжджати.

"Якщо говорити про робочий персонал - то в Україні, якщо не брати до уваги великі міста, зарплата починаються від 4-6 тис. гривень, за кордоном - від 1 300 євро. В Україні теж можна знайти роботу, є пропозиції для слюсарів з зарплатою від 25 000 гривень, але вони не масові", - сказала Дрожжина.

Стабільно високий інтерес до українських заробітчан, за даними експерта, виявляють Польща, Німеччина, Фінляндія, Італія, Іспанія. Польща зазвичай зацікавлена в будівельниках і аграріях, Німеччина - в молодшому медперсоналі, Італія і Іспанія - в домашньому персоналі.

Популярні відео

Нагадаємо, представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан в ефірі каналу "Україна 24" розповів про можливості виїзду з України для заробітчан.

Джерело Україна 24 Теги