Грошей від МВФ замало - експерт назвав чотири проблеми економіки України

Важливішим, вважає економіст, є сам факт співпраці з МВФ

Грошей від МВФ замало - експерт назвав чотири проблеми економіки України

Економіст Євген Невмержицький в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував наслідки майбутнього отримання Україною траншу МВФ за програмою stand by.

"По-перше, ті кошти, які пропонуються МВФ для України, українського бюджету, ВВП є замалими і дуже незначно впливають на економіку. Важливішим є сам факт співпраці з МВФ, це сигнал для приватного капіталу, що з нами можна працювати", - сказав експерт.

Читайте також

Невмержицький, проте, вважає, що "антиколомойський закон" прямо суперечить загальним принципам права і Конституції, і вбачає в цьому велику проблему. Надходження ж коштів МВФ українці "навряд чи відчують".

"Це приблизно 1% ВВП, можете самі визначити: якщо у вас є 1 000 гривень, як вам допоможуть 10 гривень у вашому гаманці? Для України важливіше використовувати потужний потенціал всередині країни, який незрівнянно більше, ніж ті невеликі кошти МВФ. Цей потенціал в тому, щоб зупинити корупційні схеми", - зазначив експерт.

Економіст назвав чотири головні перешкоди, які заважають використовувати цей потенціал.

"Неефективна податкова політика, незбалансовані процентні ставки, висока облікова ставка НБУ, і головне - у нас не діють закони та Конституція, не захищені права власників, споживачів і інвесторів. Фокусування на транші не головне", - сказав Невмержицький.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, що рішення Міжнародного валютного фонду змінити програму кредитування України з трирічної на півторарічну не несе для України додаткових фінансових ризиків.

Джерело Україна 24 Теги