Що буде з гривнею після ухвалення "антиколомойського закону" - прогноз експерта

Заступник голови ради НБУ вважає, що курс гривні також вплинуть урожай і ціни на метал

Що буде з гривнею після ухвалення "антиколомойського закону" - прогноз експерта

Заступник голови ради НБУ Василь Фурман в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином ухвалений закон про банки може вплинути на курс гривні.

"Ситуація позитивна по відношенню до української гривні, тому що кошти МВФ - це зелене світло для інших інвесторів, тобто доларів в країні буде більше, проблеми з дефолтом взагалі знімаються з порядку денного. Далі нам потрібно проводити структурні реформи, дуже багато залежатиме від того, яким буде урожай, тому що велика експортна складова, якими будуть ціни на метал за кордоном... "- сказав Фурман.

Читайте також

Проте експерт вважає, що "надмірно сильне зміцнення гривні негативно впливає на бюджет України і на експортерів", хоча політика такого курсу в цілому правильна.

"НБУ має бути гнучкішим у цих питаннях, тому ми не будемо допускати такого сильного зміцнення гривні, як було минулого року, і зможемо більше викупити коштів для поповнення золотовалютних резервів, це наш запас міцності", - сказав заступник голови ради НБУ.

Популярні відео

Нагадаємо, 13 травня Верховна Рада ухвалила так званий антиколомойський закон, заборонивши повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам. За ухвалення в цілому законопроекту №2571-д проголосували 270 депутатів при мінімально необхідних 226.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив упевненість, що "антиколомойський закон" буде оскаржено в Конституційному суді.

Джерело Україна 24 Теги