В НБУ назвали головну мету "антиколомойського закону"

Закон покликаний прибрати правову невизначеність, заявила Катерина Рожкова

В НБУ назвали головну мету "антиколомойського закону"

Закон про діяльність банків, ухвалений Верховною Радою, прибере правову невизначеність щодо банків, які мали бути виведені з українського ринку.

Про це розповіла в ефірі каналу "Україна 24" перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова. За її словами, "антиколомойський закон" не призведе до хвилі "банкопадів".

"Закон по суті прибирає правову невизначеність, яка виникла через низку рішень суддів, які скасували рішення Національного банку про виведення банку з ринку і постановили відновити банк на ринку... Перша і основна позиція - якщо в межах діючого законодавства Національний банк ухвалює рішення про визнання банку неплатоспроможним через те, що в банку відсутній капітал або він не розраховується з вкладниками, то такі рішення неможливо скасувати", - зазначила Рожкова.

Читайте також

Вона нагадала, що, за світовою практикою, якщо банк виводиться з ринку, його назад повернути вже неможливо, далі відбувається процедура ліквідації.

"Але якщо власники банку вважають, що рішення було ухвалене з порушенням закону, неправомірно, вони йдуть до суду і можуть вимагати грошової компенсації. Це нормальний цивілізований підхід. По суті, закон про це - щоб всі мали змогу захистити свої права", - заявила заступник глави НБУ.

За її словами, Нацбанк працює над тим, щоб навіть у далекому майбутньому банківська система була готовою до будь-яких криз і "не відбувалося ніяких банкопадів".

Популярні відео

Нагадаємо, Верховна Рада 13 травня ухвалила "антиколомойський закон" у другому читанні. Це рішення підтримали 270 нардепів. "Антиколомойський закон" відкрив Україні шлях для подальшої співпраці з МВФ.

Раніше народний депутат від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк в ефірі "Україна 24" заявила, що ухвалення законопроекту про діяльність банків загрожує Україні "банкопадом".

Джерело Україна 24 Теги