Криза в металургії: експерт назвав спосіб, як врятувати галузь

В Україні діють абсурдні мита і тарифи, вважає експерт

Криза в металургії: експерт назвав спосіб, як врятувати галузь

Українська металургія скорочує виробництво багато місяців поспіль. Кабінет міністрів має переглянути тарифну і митну політику, щоб врятувати металургів.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

"На мій погляд, в першу чергу повинен бути мораторій на підвищення цін і тарифів державних монополій. Я маю на увазі як залізничні тарифи, так і тарифи на розподіл газу, які в нас були дуже сильно підвищені з початку року. Це тарифи облгазів. Якщо повернутися до того, що має напряму регулювати держава, то у нас дуже завищені портові збори", - заявив він.

Читайте також

Як наголосив Біленький, металурги кажуть про ці проблеми вже кілька років, але їх не чують.

"Якщо повернутися до гірничо-металургійного комплексу, в нас діють абсурдні мита на імпорт критично важливої сировини, яка не виробляється в Україні, або виробляється в дуже незначних обсягах. Це вапняки, вогнетриви, великогабаритні шини. Також діють квоти на імпорт сірчаної кислоти, хоча вітчизняні виробники не можуть повністю задовільнити потреби гірничо-металургійного комплексу", - заявив експерт.

Біленький також зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано багато законопроектів, у разі ухвалення яких додаткові витрати галузі становитимуть близько 9 млрд грн.

"Це і збільшення рентної плати за видобуток руди, і збільшення екологічного податку в чотири рази, і збільшення податку на землю в чотири рази, і ще дуже багато ініціатив", - пояснив він.

Популярні відео

Нагадаємо, директор інформаційно-аналітичного центру GMK Center Станіслав Зінченко розповів в ефірі "Україна 24", що Україна в 2020 році може втратити 1,5 млрд доларів через падіння експорту чорних металів.

Джерело Україна 24 Теги