Допоможе уникнути другого Чорнобиля: нардеп про важливе рішення влади

Енергетичний баланс - дуже важливий показник, щоб забезпечувати стабільність енергосистеми

Допоможе уникнути другого Чорнобиля: нардеп про важливе рішення влади

Голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу комітету ВРУ з питань економічного розвитку, народний депутат Людмила Буймістер в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила про важливість прийняття нового енергетичного балансу.  

«На сьогодні масштаби маніпуляції і дезінформації з приводу нового затвердженого енергетичного балансу просто вражають. Я думаю, є певні бенефіціари такої кампанії. Наші атомні технології 30-70-річної давності – вони (атомні електростанції – ред.) просто не здатні працювати в тому режимі, в якому вони працювали останні 6-8 місяців. Минулим керівництвом міністерства (енергетики – ред.) деякі блоки були використані в режимі маневру, а деякі опущені до мінімуму. В такому режимі наші атомні блоки працювати просто не можуть – вони для цього не спроектовані», - зазначила нардеп.

Читайте також: "Однією ногою в могилі": Ляшко дав українській енергетиці мінімальний шанс на виживання

За її словами, енергетичний баланс – дуже важливий показник для забезпечення стабільності енергосистеми.

«Енергетичний баланс – це скільки енергії ми виробляємо і з яких видів палива: ядерного, вугілля, альтернативних джерел. Це дуже важливий показник, щоб забезпечувати стабільність енергосистеми. Тому прийняття саме такого енергетичного балансу окрім забезпечення балансу системи взагалі допомагає нам уникнути другої Чорнобильської катастрофи і забезпечити більшу ядерну безпеку нашої держави», - наголосила Буймістер.

Популярні відео

Раніше Міністерство енергетики ухвалило новий енергетичний баланс країни на 2020 рік, згідно з яким вироблення електроенергії атомними електростанціями має бути знижене до половини потужності, а замінити це повинні «зеленою» та тепловою генерацією.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24"  в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Ольга Буславець розповіла, що в Україні через кризу в енергетиці електроспоживання знизилося на 10%.

Джерело Україна 24 Теги