Через два тижні платити пенсії буде нічим - екс-міністр про кризу

Владі залишається сподіватись на допомогу від МВФ, вважає Олександр Данилюк

Через два тижні платити пенсії буде нічим - екс-міністр про кризу

В бюджеті України через економічну кризу, викликану коронавірусом, скінчилися кошти на соціальні виплати і на підвищення зарплат медикам.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів секретар Ради національної безпеки та оборони (2019), міністр фінансів України (2016-2018) Олександр Данилюк.

"Раніше люди більше звертали увагу на небезпеки, які несе коронавірус, а зараз більше людей відчуватимуть ефект економічної кризи. Зараз більш ніж 60% українців витратили всі свої заощадження. І тут не до жартів. Раніше казали: закінчилися гривні – треба міняти долари. Мені здається, і цей етап вже пройдено", - зазначив Данилюк.

Читайте також

За його словами, в умовах, коли у людей немає грошей і економіка зупинилася, владі необхідно якомога швидше отримати допомогу від МВФ.

" Максимум через два тижні просто не буде чим платити пенсії, збільшення зарплат медикам. Це буде реальна платіжна криза. Для цього необхідно отримати кредит від МВФ. Друге, зрозуміло, що зараз відбувається пом’якшення карантину, але якщо його робити необережно, то друга хвиля прийде і буде ще більш руйнівною, ніж перша. Тому ті проблеми, що є зараз, будуть сприйматися за щастя", - наголосив ексміністр.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков розповів, як впаде економіка України, коли почне виходити з карантину.

Джерело Україна 24 Теги