Україна і "зелені інвестори": експерт пояснив, що робитиме Кабмін

Зберігається ризик, що інвестори спробують повернути свої кошти через суд

Україна і "зелені інвестори": експерт пояснив, що робитиме Кабмін

Кабінет міністрів і Міненерго України докладають максимум зусиль, щоб домовитися про зменшення і реструктуризацію "зелених тарифів" на електроенергію.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" голова громадської організації "Енергетичний омбудсмен" Олександр Трохимець.

За його словами, уряду потрібен компроміс з інвесторами, тому що "сьогодні перед галуззю виникла проблема, що банально не вистачає коштів".

"При збільшенні обсягів виробництва електроенергії на декілька відсотків, на декілька десятків відсотків збільшується обсяг грошей, які зелені електростанції забирають з загального обсягу грошей, який крутиться на енергетичному ринку", - пояснив експерт.

Читайте також

Як наголосив Трохимець, інвестори "не винні, що в нас сталося те, що сталося на сході, що у нас нестабільна економіка".

"Вони прийшли на ті умови, які держава їм гарантувала. Зараз, якщо держава в односторонньому порядку скаже, що все помінялося, то єдиний вихід для інвесторів буде піти у суди. Дуже висока вірогідність, що вони заберуть свої кошти з бюджету України. Це точно не потрібно Україні і українським споживачам. Тому Кабінет міністрів і Міненерго зараз докладають максимум зусиль, щоб домовитися про зменшення і реструктуризацію зелених тарифів", - розповів він.

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона мала купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися.

Популярні відео

Раніше про інвестиції в зелену енергетику і суперечку інвесторів з урядом України висловився ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги