Конфлікт з "зеленими інвесторами" небезпечний для України: деталі від експерта

Експерт з зеленої енергетики Олександра Гуменюк розповіла, чому Україні важливо розібратися з інвесторами

Конфлікт з "зеленими інвесторами" небезпечний для України: деталі від експерта

Чим загрожує Україні конфлікт з інвесторами в зелену енергетику, розповіла директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Насамперед ця ситуація вдарить по привабливості інвестицій в Україну. Хочу зазначити, що більше 30% всіх залучених інвестицій в зелену енергетику — це іноземні інвестиції. І з таких країн як США, Норвегія, Іспанія, Туреччина, і багатьох інших уважно стежать, як Україна впорається з цією кризою. Крім того, більше 50% інвесторів — це українці, малий і середній бізнес. Буде шкода, якщо невирішення цієї ситуації змусить постраждати українських бізнесменів", — сказала вона.

Крім того, Гуменюк розповіла, чому Україна повинна приділити належну увагу саме зеленій енергетиці.

"Зараз в енергетичній стратегії України до 2035 року прописано, що після 22 або 25 року будуть поступово виводитися з експлуатації деякі енергоатомні блоки та теплоелектростанції у зв'язку з тим, що вони застаріли й потребують модернізації настільки, що ефективніше їх вивести та зробити акцент на зеленій енергетиці. Буде виведено від 6 до 10 ГВт, і цю частину енергії Україні доведеться чимось замінювати", — пояснила вона.

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися.

Читайте також

Популярні відео

Раніше про інвестиції в зелену енергетику і суперечку інвесторів з урядом України висловився ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги