Україна хоче переглянути торгівлю з ЄС: економіст розповів, чи це можливо

Економіст прокоментував заяву віцепрем'єра Вадима Пристайка про необхідність переглянути умови Угоди про асоціацію з ЄС

Україна хоче переглянути торгівлю з ЄС: економіст розповів, чи це можливо

Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко заявив, що умови Угоди про асоціацію з Європейським союзом потрібно переглянути. Зокрема, мова йде про квоти на постачання українських товарів до Євросоюзу. Цю заяву прокоментував економіст Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо це і можливо, то тільки частково і не радикально. Від початку, коли Україна підписувала і ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з ЄС, вона була нерівноправною. З України квотується 36 видів продукції, а з Європи — всього три. І деякі квоти ми вибираємо за лічені дні", — сказав він.

Економіст пояснив, що в Європі під час кризи не захочуть конкуренції, і європейські агровиробники вже заговорили про те, що переглядати квоти для України не можна.

"Європейські виробники можуть не розуміти (української сторони — ред.). Вони максимально захищатимуть свої інтереси. Тут вже питання професіоналізму та наполегливості українських перемовників. Однак радикального перегляду чекати не варто", — вважає він.

Читайте також

Експерт пояснив, що продукція сільського господарства займає значну частину експорту в порівнянні з іншими товарами, і за їх рахунок України багато не виграє.

"Цифрова сфера займає невелику частину, так що якихось проривів я не бачу, і вузьких місць я не бачу. Щодо промислових товарів ми і так майже нічого не імпортуємо до Європи", — сказав він.

Популярні відео

Раніше президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко розповів в ефірі каналу "Україна 24", що Україна може втратити експорт зерна в цьому році.

Джерело Україна 24 Теги