Ми як країна повинні домовитися — Буславець про "зелених інвесторів"

В.о. міністра енергетики Ольга Буславец розповіла про спосіб вирішення конфлікту між урядом та інвесторами

Ми як країна повинні домовитися — Буславець про "зелених інвесторів"

Чи треба міняти зелений тариф через високу вартість і як вирішувати проблеми з іноземними інвесторами, розповіла в.о. міністра енергетики Ольга Буславець в ефірі каналу "Україна 24".

"Проблеми із зеленою генерацією з'явилися вже давно. Вони були прогнозовані, і мені шкода, що останні 9 місяців велася безрезультатна дискусія, а за цей час у нас побудували 2 ГВт потужностей за зеленими тарифами, це еквівалентно роботі двох атомних блоків. Якщо б дискусію не зволікали на 8 місяців , ми б не мали такої критичної ситуації. Сьогодні ми завершуємо медіацію, яку на себе взяло енергетичне співтовариство, вони дискутували, спілкувалися з інвесторами", — сказала вона.

Буславець пояснила, що в цій ситуації буде робити українська влада.

"Після завершення медіації найближчого тижня ми готові представити прем'єр-міністру сценарії, щоб можна було укласти меморандум між урядом та інвесторами. Там йтиметься про добровільну реструктуризацію зеленого тарифу і ще низку необхідних заходів — зупинка нового будівництва для сонця, це потрібно зробити вже з 1 червня, для вітру буде більший період; деякі інструменти для системного оператора, для балансування, повна фінансова відповідальність виробників. Наполягаю: ми як країна повинні домовитися і піти на угоду з інвесторами, щоб зберегти свій імідж інвестиційно привабливої країни. 10 млрд грн інвестицій було зроблено в цю галузь", — сказала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона мала купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися.

Раніше Буславець розповіла в ефірі каналу "Україна 24", що в Україні через кризу в енергетиці електроспоживання знизилося на 10%.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги