"Можемо залишитися в повній темряві" - глава Міненерго

В.о. міністра енергетики Ольга Буславец розповіла про повне розбалансування енергетичної системи

"Можемо залишитися в повній темряві" - глава Міненерго

Про масштабну кризу в енергетиці України і про те, що посилило проблеми, розповіла в. о. міністра енергетики Ольга Буславець в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас енергетична область повністю розбалансована, і термінове розв'язання проблем — це питання національної безпеки, простих рішень не буде. Наклалися й українська специфіка, й економічна криза, пандемія. З 1 липня 2019 року почалася нова модель ринку електроенергії, і в перші місяці все було нормально, були застосовані заходи для того, щоб не було різкого підвищення цін на електрику для споживачів, встановлені обмеження на ринку, підтримані техдопомоги USAID, це було зроблено для того, щоб наша генерація могла покривати собівартість", — заявила вона.

Буславець розповіла, з якими проблемами зіткнулася сфера енергетики.

"На жаль, вже з вересня минулого року почалися адміністративні втручання в ринок. Після втручань, які були спрямовані на штучне зниження ціни, також був відкритий експорт з Білорусі та Росії, це призвело до того, що наша вугільна промисловість втратила ринок збуту. Це нам коштувало 1,5 млн тонн незатребуваного вугілля, 5 млрд грн, які були спрямовані не на нашу економіку, а нашим сусідам.

Сьогодні ми маємо перевантажені склади вугілля, 95% шахт зупинені, багатомільйонні борги генерації - постачальники та споживачі заборгували понад 5 млрд грн нашому системному оператору "Укренерго", "Укренерго" винно 13 млрд гарантованому покупцю, який, своєю чергою, 5 млрд заборгував держкомпанії "Енергоатом". В умовах повної темряви буде гірше, ніж при пандемії", — сказала вона.

Популярні відео

Раніше депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер в ефірі каналу "Україна 24" пояснила, чому українські АЕС не можуть працювати в нинішньому режимі.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги