Потрібно відновити переговори — депутат про інвесторів в зелену енергетику

Народний депутат Вікторія Гриб прокоментувала конфлікт між інвесторами в зелену енергетику і урядом України

Потрібно відновити переговори — депутат про інвесторів в зелену енергетику

Потрібен компроміс між владою та виробниками зеленої енергетики. заявила народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб в ефірі каналу "Україна 24".

"Алгоритм компромісу між урядом і виробниками зеленої енергетики напрацьовується протягом трьох-чотирьох місяців. Коли ми почули про зміну законодавства про зелену енергетику від Оржеля (колишнього міністра енергетики — ред.), Стало зрозуміло, що будуть подавати в міжнародні суди, і Україна тут тільки втратить. Якщо держава обіцяла якісь умови інвесторам - як можна змінювати правила?" — сказала вона.

Гриб розповіла про те, як уряд намагався вирішити конфлікт і чим це закінчилося.

"Саме тому депутати та представники Асоціації зеленої енергетики розробили законопроєкт, який дозволяв знайти компроміс. На жаль, міністр Оржель не пішов на ті умови, і також у Верховній Раді законопроєкт не був підтриманий. Вважаю, що потрібно знову відновити ті переговори безпосередньо з ринком і урядом для пошуку компромісу. Думаю, що всі готові до прозорої комунікації", — зазначила вона.

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона мала купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися.

Популярні відео

Раніше про інвестиції в зелену енергетику і суперечці інвесторів з урядом України висловився ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24".

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги