Наслідки карантину: економіст назвав хороший і поганий сценарій для України

Економіст Андрій Новак розповів, чим для України може закінчитися карантин і від чого це залежить

Наслідки карантину: економіст назвав хороший і поганий сценарій для України

Наслідки епідемії залежать від того, як довго триватимуть обмеження, заявив економіст Андрій Новак в ефірі каналу "Україна 24".

"Є оцінки наслідків карантину, вони коливаються в межах втрати ВВП мінус 5,5% - це оптимістичний сценарій, і песимістичний - мінус 11,5% ВВП. Ми тут знаходимося в залежності не від економічних подій, а від медичного аспекту існуючих обмежень і того, в яких темпах вони будуть зніматися. І не можна також виключати другу хвилю, деякі країни повертаються до жорстких обмежень", - сказав він.

Також експерт зазначив, що введення карантину в Україні позитивно позначилося на розвитку ситуації.

"Україна вчасно ввела карантин після першого смертельного випадку в Чернівецькій області, якби цього не було, у нас були б зовсім інші цифри захворюваності та смертності. А то, що після двох місяців вже йдуть і протести, і рішення місцевих органів влади — це через те, що не витримує економіка", — додав Новак.

Популярні відео

Раніше уповноважений координатор Українського медичного експертного співтовариства Костянтин Надутий заявив в ефірі "Україна 24", що в Україні зберігається загроза різкого стрибка захворюваності COVID-19, як це сталося в Італії.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги