"Енергетичний баланс - єдиний вихід з кризи": нардеп про ситуацію в галузі

Людмила Буймістер вважає, що блоки АЕС не можуть працювати в режимі маневреної генерації

"Енергетичний баланс - єдиний вихід з кризи": нардеп про ситуацію в галузі

Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер в ефірі каналу "Україна 24" пояснила, чому українські АЕС не можуть працювати в нинішньому режимі.

"За останні вісім місяців склалася критична ситуація в нашій енергетиці. Через падіння промислового виробництва різко скоротився обсяг споживання електроенергії, це призвело до того, що блоки деяких наших АЕС були переведені в режим так званої маневреної генерації і працювали на мінімумі. Також через адміністративний тиск борги, накопичені перед "Енергоатомом", вже сьогодні складають 15 млрд гривень, а збитки "Енегоатома" тільки за 1-й квартал цього року становлять 1,5 млрд", - сказала Буймістер.

Читайте також

За словами депутата, нинішній режим роботи АЕС може привести до катастрофи.

"Саме робота в режимі маневреної генерації була визнана основною причиною аварії на ЧАЕС. Наші блоки спроектовані за технологіями 30-70-річної давності, і вони просто не можуть працювати в такому режимі - вони працюють або на повну потужність, або не працюють взагалі... Енергетичний баланс, який був затверджений міністерством, на сьогодні - єдиний вихід з кризової ситуації", - сказала депутат.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24"  в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Ольга Буславець розповіла, що в Україні через кризу в енергетиці електроспоживання знизилося на 10%.

6 травня 97 парламентарів звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля зі зверненням, в якому просили "вжити заходів щодо недопущення зниження частки атомної електроенергії в структурі ОЕС України шляхом перегляду показників прогнозного балансу електроенергії ОЕС України на 2020 рік". Відключення атомних енергоблоків, на думку депутатів, знижує рівень їх безпеки.

Джерело Україна 24 Теги