"У медицині величезна діра": депутатка назвала суму дефіциту фінансування

Депутатка Ольга Стефанишина розповіла, якими двома шляхами фінансування може піти МОЗ

"У медицині величезна діра": депутатка назвала суму дефіциту фінансування

Міністерство охорони здоров'я може піти двома шляхами щодо фінансування медицини. Про це розповіла нардеп з фракції "Голос" Ольга Стефанишина в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми не знаємо точно, що збирається робити Степанов. Є два варіанти. Перший варіант - повернути фінансування на історичне. Це те, що вони намагаються сказати. Але вони не розуміють, що якщо це зробити, вони сьогодні заберуть гроші у пологових будинків, онкоцентрів, гемодіалізу та інших програм, у яких в цьому році значно збільшилося фінансування. Я думаю, що цим шляхом вони навряд чи захочуть піти. Другий варіант — додати кошти, тобто не міняти систему і принцип фінансування. Не знаю, де візьмуть гроші, але якщо вони це зроблять, — це буде інша справа", — сказала вона.

Читайте також: "Як дитина з копійками": лікар яскраво описав проблему української медицини

За словами Стефанишиної, медичній галузі зараз не вистачає 100 млрд гривень.

"Стільки потрібно додати, щоб наша медицина була на рівні мінімальної європейської. Це 5% від ВВП. Сьогодні у нас близько 2-3%. Це дуже мало. І навіть ці гроші ніколи не використовувалися ефективно. Є величезна діра в 100 млрд гривень, а проєкт бюджету формує уряд і Міністерство фінансів. Вони нам говорять — грошей немає", — заявила депутатка.

Популярні відео

Раніше голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що необхідно змінити в ході другого етапу медичної реформи.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги