Як знайти роботу після карантину: українцям дали пораду

Названі галузі, які найменше постраждали від обмежувальних заходів

Як знайти роботу після карантину: українцям дали пораду

Українці, які втратили роботу через карантин, можуть працевлаштуватися у сферах, які найменш постраждали від обмежувальних заходів. При цьому треба бути готовими, що роботодавці запропонують меншу зарплату, ніж до карантину.

Про це розповіла в ефірі "Україна 24" експерт з працевлаштування Валентина Бардадим.

"Мої рекомендації - щоб людині вибрати роботу, потрібно шукати галузі, які найменше постраждали. Це сільське господарство, агросектор, фінансовий сектор, медицина, фармакологія, аптеки, сектор айті-технологій, інтернет, розробка програм, роздрібна торгівля, будівництво", - перерахувала експерт.

Читайте також

Вона зазначила, що кількість безробітних збільшилася, тому зростає конкуренція.

"Роботу в основному даватимуть тим, хто має якісь практичні навички і швидко погодиться на всі ті умови, які зараз дає роботодавець. Зараз більшість з тих, хто шукає роботу, готові іти на роботу для того, щоб забезпечити свої базові потреби: отримувати кошти, бути в соціумі, а також розуміти, що вони є плюс-мінус захищеними. Такі потреби, як кар’єрний ріст та інші – це вже буде згодом. На сьогодні люди хочуть бути при ділі, розуміти, що в них є якась стабільність – тому вони погоджуватимуться на умови роботодавців", – пояснила Бардадим.

Також експерт зазначила, що рівень зарплат на ринку праці через карантин знизився.

"Якщо я зараз спілкуюся з кандидатом, який за себе виставляв одну ціну до карантину, і він зараз не знайшов роботу, він готовий зменшувати свою ціну", – сказала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше економіст Віктор Скаршевський повідомив, що через карантин в Україні мінімум 2 млн людей втратили роботу, найбільший удар припав на торгівлю і сферу послуг.

Джерело Україна 24 Теги