Чим відгукнеться Україні зміна програми МВФ - банкір про те, чи варто хвилюватися

Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, що означає зміна програми кредиту і чому МВФ її змінив

Чим відгукнеться Україні зміна програми МВФ - банкір про те, чи варто хвилюватися

Що означає для України зміна програми кредитування від МВФ, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"Зміни не несуть в собі ризику для української фінансової стабільності. У 2020 році ми отримаємо ту ж суму, як у старій програмі. Чому МВФ на це пішов? По-перше, криза. Є об'єктивні причини, тому що структурні реформи дуже складно уявити зараз, коли є невизначеність через пандемію", — сказав він.

З іншого боку, ситуація в Україні не відповідає очікуванням МВФ, вважає Фурса.

"Ситуація з реформами в Україні взагалі не відповідає програмі структурних реформ. Ту ж саму земельну реформу вихолостили й кастрували, і вона вже не тягне на структурну реформу, як і багато інших. оскільки МВФ бачить відсутність політичної волі та ризики того, що багато реформ будуть відіграні, і в цьому теж є причина, чому МВФ перейшов на коротку програму. Щоб ми пережили кризу, а потім вже перейшли до структурних реформ", — сказав він.

Експерт додав, що МВФ - це єдиний двигун реформ в Україні за останні роки.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, раніше Україна і МВФ домовлялися про укладення 3-річної програми на $ 5,5-8 млрд у форматі EFF. Очікувалося, що впродовж 2020 року Україна отримає 2 транші по $ 1,75 млрд. Але у травні стало відомо, що замість цього Міжнародний валютний фонд і Україна укладуть короткострокову програму stand-by на 18 місяців.

Теги