МВФ змінив програму для України: Гетманцев пояснив, що це означає

Депутат Данило Гетманцев розповів, що означає зміна програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом

МВФ змінив програму для України: Гетманцев пояснив, що це означає

Про зміну програми співпраці з МВФ з трирічної на 18-місячну stand by розповів народний депутат від партії "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі каналу "Україна 24".

"У цьому рішенні немає ніякої катастрофи, мова йде про зміну формату програми, яка пропонувалася, вона пропонувалася довга, більш ніж на 3 роки. Програма stand by — це більш коротка програма, яка пропонується МВФ з урахуванням того, що в період світової рецесії і коронавирусу для країн важче проводити необхідні реформи, і тому легша і більш обгрунтована співпраця з МВФ буде в рамках більш короткої програми", — сказав він.

Читайте також

Гетманцев підкреслив, що по грошах Україна нічого не втрачає від зміни формату:

"Термін програми буде меншим, але кількість грошей, які ми отримаємо за програмою stand by, буде така ж, як і при стандартній".

Популярні відео

Раніше Україна і МВФ домовлялися про укладення 3-річної програми на $ 5,5-8 млрд у форматі EFF. Очікувалося, що протягом 2020 року Україна отримає 2 транші по $ 1,75 млрд. Але 7 травня стало відомо, що замість цього Міжнародний валютний фонд і Україна укладуть короткострокову програму stand-by на 18 місяців.

Депутат від "Голосу" Ярослав Железняк розповідав в ефірі каналу "Україна 24", скільки часу займе робота над необхідними законопроєктами для МВФ.

Джерело Україна 24 Теги