Індексація пенсій в Україні: в Кабміні сказали, кого не чекає підвищення

Заступник міністра соцполітики розповів, що пенсії нараховуються за різними системами

Індексація пенсій в Україні: в Кабміні сказали, кого не чекає підвищення

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким категоріям не призначена індексація пенсій.

"Під індексацію пенсій підпадають ті, хто отримує їх на загальних підставах, тобто відповідно до закону про загальнообов'язкове пенсійне страхування. Там (для держслужбовців - ред.) передбачена інша система нарахування та, на жаль, держслужбовці в цьому аспекті не підпадають під індексацію. Специфічний закон, в ньому розрахунок пенсій іде за своїм алгоритмом", - сказав заступник міністра.

Читайте також

За його словами, для кожного пенсіонера була проведена індивідуальна індексація, в цілому це близько 260 грн на людину, але розрахунок йде в залежності від індивідуальних показників - страховий стаж, зарплата. Відповідно, якщо зарплата і страховий стаж більше - то й індексація буде більше.

Заступник міністра стверджує також, що депутати отримують пенсію на загальних підставах.

"Немає особливої системи нарахування пенсій депутатам. Все залежить від того, де він працював і який страховий стаж, людина не довічно обирається депутатом. На момент, коли людина виходить на пенсію, вона вибирає, за якою системою йти, така людина може вибрати і загальнообов'язкове страхування, і за цим законом оформити пенсію", - сказав Музиченко.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, що криза в Україні ставить під загрозу проведення щорічної індексації пенсій.

Джерело Україна 24 Теги