В Україні прогнозують дефіцит картоплі — названі причини

Фермерам доводиться опускати ціни, щоб збути урожай

В Україні прогнозують дефіцит картоплі — названі причини

Дефіциту картоплі не уникнути, в хід підуть навіть  кормові сорти. Про причини повідомили у програмі "Економіка" на телеканалі "Україна 24". 

Через  літні зливи частина врожаю почала згнивати просто в землі, зазначають аналітики платформи EastFruit. Тож  зберігати викопану картоплю тривалий час  не можна.  Аби збути її,  фермери з південних регіонів змушені опускати оптові ціни. Нині кіло продають, від 2 до 4 гривень.

Однак, є надія на кращий врожай — з північних областей. Опісля стане зрозуміло, чи вистачить на зиму української картоплі, чи доведеться завозити  імпортну. Ситуація може потягнути за собою зростання цін  в торговельних мережах, прогнозують експерти.

Читайте також: Соняшникова олія може подешевшати: названі терміни

Раніше заступниця директора Інституту аграрної економіки Ольга Ходаківська прокоментувала ситуацію з врожаєм картоплі, на яку скаржилися фермери з південних областей.

"Ми бачимо, що південь України не звик працювати в умовах надмірного зволоження, коли велика кількість опадів. Херсонщина на сьогодні б'є на сполох, тому що якість картоплі дуже незадовільна. Але на Поліссі якраз сприятливі умови, і сьогодні ті, хто займаються вирощуванням картоплі — це Житомирська, Київська, Чернігівська область, — навпаки, кажуть, що з урожаєм картоплі у них все буде добре", — сказала вона.

Додамо, Україна у 2020 році імпортувала з-за кордону близько 500 тисяч тонн картоплі, або чверть усього внутрішнього ринку. Зокрема, картоплю закуповували з Польщі та Нідерландів через нижчі ціни.

Джерело Україна 24 Теги