Криза в металургії: експерт розповів, скільки грошей втратить Україна

Частка гірничо-металургійного комплексу перевищує чверть від загального експорту України

Криза в металургії: експерт розповів, скільки грошей втратить Україна

Україна в 2020 році може втратити 1,5 млрд доларів через падіння експорту чорних металів.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" директор інформаційно-аналітичного центру GMK Center Станіслав Зінченко.

"Минулого року частка гірничо-металургійного комплексу в загальному експорті становила 26% - це 12,8 млрд доларів. З приводу ситуації на сьогодні, в першому кварталі ми можемо констатувати падіння експорту чорних металів на 15%. Це означає, що Україна втратила 360 млн доларів експорту", - зазначив Зінченко.

Читайте також

За його словами, в Україні є передумови, що така тенденція продовжиться весь рік.

"В 4 кварталі може бути ще гірша ситуація, тоді Україна втратить 1,5 млрд доларів від експорту чорних металів. Це наша серйозна проблема. Ми були сильні в чорних металах, але ми зараз втрачаємо, це велика проблема для України", - заявив експерт.

За його словами, "зараз всюди проблеми в світі, світова економіка падає, протекціонізм розвивається, всі ринки закриваються".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило заявив, що держава повинна компенсувати можливе падіння обсягів виробництва у вітчизняній металургійній галузі відповідно до падіння світового попиту.

Джерело Україна 24 Теги