Ми маємо катастрофу - економіст закликав Кабмін взятися за важливу галузь

Без забезпечення стабільних транспортних перевезень неможливо забезпечити розвиток і функціонування економіки жодної країни

Ми маємо катастрофу - економіст закликав Кабмін взятися за важливу галузь

Економіст Борис Кушнірук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про проблему для бізнесу високих тарифів на транспортні перевезення та портові збори.

«Держава має іти шляхом: не відбирати у бізнесу те, що можна не відбирати. Це стосується малого, середнього і великого бізнесу. Щодо великого бізнесу, зрозуміло, у нього є ключові витрати – у цьому випадку це транспортні перевезення і портові збори. На жаль, проблема тут не в «Укрзалізниці» в чистому вигляді, це питання політики уряду та державної політики. На жаль за всі роки у нас не спромоглися визначитись зі стратегією транспортної галузі», - зазначив експерт.

Читайте також

За його словами, високі тарифи на вантажні перевезення ще й підвищення їх наносить бізнесу все більше збитків і робить все менш конкурентною українську продукцію.

«Потрібна серйозна розмова на рівні уряду і на рівні президента. Бо транспортна галузь – одна з базових галузей економіки, без забезпечення стабільних транспортних перевезень неможливо забезпечити розвиток і функціонування економіки жодної країни світу. Це питання стратегії, питання спроможності вибудувати ту систему, яка дозволить цьому розвиватись. На жаль, ми маємо катастрофічну ситуацію з транспортними перевезеннями, з тарифами, з тим, наскільки це може вдарити по тих підприємствах, які формують левову частку експортної виручки України, я маю на увазі аграріїв і металургів. На жаль, ми говоримо про неспроможність на рівні уряду розробити стратегію. Неспроможність ухвалити жодного рішення ще більше заганяє ситуацію в глухий кут», - наголосив Кушнірук.  

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що в Україні не можна підвищувати тарифи на пасажирські та вантажні перевезення "Укрзалізниці" до моменту підвищення їх якості.

Теги