"Вийдемо не скоро": економіст дав тривожний прогноз про кризу в Україні

На думку економіста, донорська допомога і запозичення не допоможуть

"Вийдемо не скоро": економіст дав тривожний прогноз про кризу в Україні

Економіст Андрій Длігач в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що Україна довго відновлюватиме рівень економіки 2013 року.

"Кабінет Міністрів оцінює дефіцит українського бюджету близько 7,5% ВВП, це до 300 млрд гривень. За нашими оцінками, буде гірше. Ми не зможемо це швидко компенсувати, навіть перед кризою Україна не демонструвала швидкого оновлення економіки після падіння 2014-2015 років, вона до цього часу не знайшла стратегічних важелів для того, щоб стати інвестиційно привабливою. Якщо ми радикально нічого не змінимо - то будемо оновлюватися після цієї кризи років п'ять, а якщо враховувати попередню кризу, то сумарно до 2025-2030 року ми не відновимо рівень 2013 року", - сказав Длігач.

Читайте також

На думку економіста, на фінансову допомогу розраховувати не можна.

"Допомога, яку ми отримаємо, буде близько 10-12 млрд доларів, 5 млрд піде на підтримку НБУ, а не на фінансування дефіциту бюджету. Нам не вистачить запозичень і донорської допомоги, доведеться покладатися на зростання економіки. Цього можна досягти трьома шляхами: внутрішнє споживання, розвиток експорту і зовнішні інвестиції в країну", - сказав економіст.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков розповів, як впаде економіка України, коли почне виходити з карантину.

Теги