В НБУ дали поради, як бізнесу відновитися після карантину

В Нацбанку України розробляють механізми допомоги бізнесу під час та після карантину через коронавірусну інфекцію

В НБУ дали поради, як бізнесу відновитися після карантину

В Національному банку готують до затвердження механізм “кредитних канікул” для бізнесу під час карантину через коронавірусну інфекцію. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

За її словами, НБУ уже погодив своє бачення роботи із галузями економіки, які постраждали через карантин, із банківським середовищем і планує до 25 березня затвердити її рішенням правління Нацбанку.

“Ті, хто повністю або частково припинив свою діяльність, потребує пільгового режиму, ми його називаємо “кредитні канікули”. Як це працюватиме. Ті підприємства, які припинили, призупинили або суттєво обмежили свою роботу, ті громадяни, які в результаті цих дій тимчасово втратили дохід, які знаходяться на карантині або у неоплачуваних відпустках – обов'язково повинні отримати режим кредитних канікул, тобто відтермінування сплати відсотків за кредити і відтермінування сплати основного боргу”, – зазначила Рожкова.

За її словами, мова йде про відтермінування, а не скасування, тому що банки працюють на залучених коштах: залучають депозити, по яких продовжують сплачувати відсотки.

“Після того, як карантин завершиться, банки почнуть працювати з бізнесом, як правильно зробити реструктуризацію. Тому що, можливо, бізнесу ще знадобляться якісь обігові кошти. Після закінчення карантину бізнес буде з банками обговорювати, як відновитися і що додатково для цього потрібно: весь перелік заходів, періодичність, терміни”, – повідомила перша заступниця голови НБУ.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавіруса СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував залізничне, автобусне та авіасполучення між містами та областями України.

Міські перевезення тепер можуть здійснюватися в режимі до 10 осіб в маршрутних таксі, до 20 - в тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая. Скасовано масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Теги