Тисячі українських виноробів опинилися в тіні через "дебільний закон" - Саакашвілі

Законодавство враховує інтереси тільки великих виробників, зазначив глава виконкому Ради реформ

Тисячі українських виноробів опинилися в тіні через "дебільний закон" - Саакашвілі

В Україні близько 250 тисяч виноробів змушені працювати "в тіні" через недосконале законодавство.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" заявив глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

"У нас 250 тис. родин, які виготовляють і продають своє вино. Офіційно зареєстровані 25. Всі інші це роблять в тіні. Я показав пляшки вина, президенту сказав, що це нелегально. До того ж, є зони, де заборонено вирощувати виноград, згідно з дебільним українським законом. Якийсь... не хочу говорити погане слово, сів у 1990-х роках разом з великим виробником, який йому "забашляв", і вирішили, що тут не можна, тут можна, вибудували схему, "щоб ніхто не міг виробляти, крім нас". І почали гнати "шмурдяк", до супермаркету нічого не може потрапити крім того, що вони розливають. У результаті з цих 250 тис. хтось на ринку продає, хтось у місцевих магазинах домовляється", - сказав він.

Читайте також: Саакашвілі про корупцію на митниці: навіть за Януковича такого не було

Нагадаємо, глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу "Україна 24" анонсував законопроєкт, покликаний виправити ситуацію у виноробній галузі.

"Ми підготували закон, за яким ліцензії скасовуються, акцизні марки та всі інші тупі регуляції, які ввели ці чиновники, щоб просто брати хабарі у цих малих виноробів - ми це скасовуємо", - розповів Саакашвілі.

Раніше Михайло Саакашвілі приніс на ефір програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" вино з власного виноградника.

Джерело Україна 24 Теги