Можемо чекати нормальної електроенергії 20-30 років — депутатка про RAB-тарифи

Людмила Буймістер розповіла, чим корисні Україні стимулюючі тарифи на електроенергію

Можемо чекати нормальної електроенергії 20-30 років — депутатка про RAB-тарифи

Стимулюючі тарифи дозволять налагодити електромережі через 15 років, інакше чекати доведеться ще довше — про це заявила в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер.

"Ми цим питанням багато займалися минулого року, був прийнятий революційний для України підхід, який є нормальним для цивілізованих країн — щоб у тарифі на передачу електроенергії була так звана інвестиційна складова, яка дозволяє оновлювати мережі. Стан мереж у нас в країні катастрофічний, це починають відчувати всі українці. Навіть в моєму рідному селі в Чернівецькій області вже зараз щонеділі по 2-3 години люди сидять без світла, і це через те, що протягом 30 років не вистачало коштів на оновлення мереж.

Сьогодні закладена формула, яка за 13-15 років дозволить привести нас до більш-менш європейських показників. Сьогодні кожна людина приблизно 10-11% переплачує за ту електроенергію, яка просто губиться в мережах через те, що вони застаріли. Щоб мережі могли нормально розвиватися, було прийнято таке рішення, і важливо, щоб ставки за тарифами, які дозволили компаніям залучити кошти, залишалися принаймні на сьогоднішньому рівні", — сказала вона.

Читайте також: Тарифи на електроенергію – експерт пояснив, чому споживачі переплачують мільярди

За словами Буймістер, дії НКРЕКП можуть привести до того, що Україна не зможе приєднатися до європейської електромережі.

"Регулятор спочатку хотів сказати, що не потрібно цього робити, нехай мережі загинаються і далі, логіка незрозуміла. Але сьогодні вони повертаються до цих розмов, і ширяться чутки, що регулятор буде ініціювати зниження тарифу. Це призведе до того, що українцям доведеться чекати нормальної електроенергії вже не 15 років, а 20-30, або навіть ніколи. Це також загрожує стратегічним неприєднанням до європейської електромережі, яке має відбутися 2023 року. З таким станом мереж, як сьогодні, нас до Європи не візьмуть", — сказала вона.

Читайте також: Платити за електрику менше - "слуга народу" розповіла про нові тарифи

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила 26 серпня 2020 року стимулюючий тариф на електроенергію, або RAB-тариф. Це означає, що з оплати користувачами частина грошей піде на оновлення електромереж, а якщо аварійних відключень не ставатиме менше, обленерго сплачуватимуть штрафи.

Раніше Людмила Буймістер розповідала про користь RAB-тарифу в Україні. "Можемо розраховувати, що набагато більше інвестицій заходитиме в країну, і таким чином зростатиме попит на електроенергію. І, за великим рахунком, коли ми оновимо електромережі, кожен споживач платитиме менше", — сказала вона.

Джерело Україна 24 Теги