Захід "зливає" Україну - політолог про угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку-2"

Експерт провів паралелі з Мюнхенською змовою

Захід "зливає" Україну - політолог про угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку-2"

Угода США і Німеччини щодо добудови російського газопроводу "Північний потік-2" стала перемогою для РФ і поразкою для України та Штатів.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" політолог зі США Раміс Юнус.

"Чинна угода США і Німеччини мені нагадує Мюнхенську змову. Західні політики "зливають" Україну. Жодних гарантій безпеки Україна не отримає, тому що "Північний потік-2" - це політичний проєкт. Це насамперед поразка США. Байден наступає на ті самі граблі, що і Трамп, і Обама - це політика вмовляння. У цій ситуації Росія перемогла, а Україна програла. Якщо Україна отримує статус особливого союзника США - це одне питання, якщо ні - тоді Україна повинна готуватися до війни", - зазначив Юнус.

Читайте також: Україна має отримати компенсацію після запуску "Північного потоку-2" - Плачков

Нагадаємо, США і Німеччина офіційно узгодили завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Вони опублікували "Спільну заяву на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей", повідомляє "Європейська правда".

США і Німеччина відзначили, що в інтересах України і Європи продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року. Німеччина зобов'язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб зробити можливим продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років.

Крім того, Німеччина продовжить просувати двосторонні енергетичні проекти з Україною, особливо в галузі поновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

Раніше генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон розповів, яка єдина гарантія щодо транзиту газу може задовольнити Україну. "Новий контракт на транспортування газу на 10-15 років в обсягах не менше ніж є зараз. Всі інші гарантії, я вважаю, не забезпечують нам наповнення бюджету й отримання достатнього тарифного доходу для компанії", — зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги