Ми розглядаємо "Північний потік-2" як загрозу національній безпеці — Вітренко

Глава "Нафтогазу" розповів, чи допоможе Україні компенсація за російський газопровід

Ми розглядаємо "Північний потік-2" як загрозу національній безпеці — Вітренко

Відповідно до угоди США і Німеччини щодо запуску "Північного потоку-2" Україні пропонують надати 1 млрд доларів на розвиток зеленої енергетики та енергетичної безпеки, а також 70 млн доларів на підтримку енергетичних проєктів. Чи врятує це Україну, розповів голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у програмі "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Чесно кажучи, незрозуміло про що йдеться, тому що просто є загальна декларація про створення такого фонду. По-перше, Україна зараз від транзиту отримує значно більше – 1,5-2 млрд доларів щороку, і має отримувати ще більше. Крім того, Україна зараз витрачає значно більше на виплати за так званим зеленим тарифом – це приблизно 1,5-2 млрд доларів. Тому взагалі незрозуміло, про які кошти йдеться і наскільки вони можуть допомогти Україні", — сказав він.

Читайте також: Величезна помилка — експосол США про рішення Байдена щодо "Північного потоку-2"

Вітренко зазначив, що "Північний потік-2" — це питання не лише грошей.

"Особливо виникає питання в контексті того, що ми неодноразово наголошуємо, що "Північний потік-2" — це для нас проблема безпекова, а не економічна. Тобто для нас головне – забезпечення безпеки нашої країни. Ми розглядаємо "Північний потік-2" як загрозу національній безпеці, а не як питання просто грошей", — сказав він.

Нагадаємо, Росія будує газопровід "Північний потік-2" в обхід України, що може викликати падіння транзиту газу через українську ГТС. Також відомо, що російська компанія "Газпром" не забронювала додаткові потужності на наступний газовий рік — з 1 жовтня 2021 по 1 жовтня 2022 року — через Польщу та Україну.

Президент США Джо Байден днями заявив, що на даному етапі будівництва проєкт "Північний потік-2" не можна зупинити. "Північний потік" завершено на 99%. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива. Але у мене, як ви знаєте, були дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель. І вона працює з урядом Німеччини з приводу зобов'язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль, щоб навмисно заподіяти шкоду Україні або іншим країнам, вони дадуть відповідь", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги