Україна отримає 2,7 млрд доларів від МВФ: деталі від радника Зеленського

Олег Устенко пояснив, що за гроші отримає український бюджет

Україна отримає 2,7 млрд доларів від МВФ: деталі від радника Зеленського

Україна отримає від МВФ 2,7 млрд доларів у наступні кілька тижнів. Подробиці розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" радник президента з економічних питань Олег Устенко.

"Це дійсно так, це технічна процедура. Україна є акціонером МВФ, ми учасники МВФ, у нас там є своя частка. І коли збільшується загальний капітал будь-якого умовно акціонерного товариства, то збільшуються й абсолютні величини для кожної країни-учасниці. Наша доля приблизно 0,6%. Оці 0,6% ми якраз і отримуємо – 2,7 млрд доларів, про які говорить голова МВФ", — пояснив він.

Читайте також: Без співпраці з МВФ інвестори не дадуть гроші Україні – інвестиційний банкір

Експерт розповів, куди підуть ці гроші.

"Але не треба дуже сильно зачаровуватися цими грошима. Вони мають зайти в Україну, поповнити наші золотовалютні резерви, які зараз знаходяться в дуже непоганому стані, зараз це максимум за останні 10 років – понад 28 млрд доларів. Це перекриває понад 3 місяці нашого імпорту, що свідчить про достатньо високу фінансову стійкість України. Але ми також знаходимося в програмі stand by співпраці з МВФ. І ми найближчим часом очікуємо там ухвалення рішення з приводу підписання попередньої угоди та продовження фінансування за цією програмою", — сказав він.

Нагадаємо, що Україна у 2021 році очікує отримання чергового траншу в розмірі 2,9 мільярда доларів від МВФ. Раніше Олег Устенко розповів, що Україна має намір виконати всі зобов'язання, взяті перед Міжнародним валютним фондом, для продовження співпраці з МВФ

Україна стала членом МВФ у 1992 році. Всього за понад 25 років співпраці Україна і МВФ уклали 10 кредитних угод, дві з них передбачали застосування механізму розширеного фінансування, а решта вісім — механізм stand-by.

Джерело Україна 24 Теги