Україна має отримати компенсацію після запуску "Північного потоку-2" - Плачков

"Північний потік-2" буде закінчено і введено в експлуатацію", - заявив експерт

Україна має отримати компенсацію після запуску "Північного потоку-2" - Плачков

У Держдепартаменті США зазначили, що готують суттєву підтримку українського енергетичного сектору, і ця підтримка повинна гарантувати енергетичну безпеку, ефективність і незалежність

В ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков розповів, яку компенсацію у зв'язку із запуском «Північного потоку-2» повинна отримати Україна.

«Північний потік-2» буде закінчено і введено в експлуатацію. Всі заяви політиків навколо цього - це такий фон, який створюється. Після жорсткої позиції США, коли вводили жорсткі санкції, вектор змінився практично на протилежний, думаю, що у нас сумнівів немає. Стосовно України, необхідно насамперед зберегти транзит до 2035 року на рівні 35-40 млрд... але крім політичної та економічної складових є технічна складова. Я абсолютно не виключаю, що під Новий рік, як це завжди роблять наші сусіди (Росія - ред.), з'являється якась технічна проблема, і вони скажуть: нам необхідно на 2-3 тижні зробити ремонт і реконструкцію, тому ми відключимо транзит на якийсь час», - зазначив експерт.

За його словами, Україна в такій ситуації опиниться в дуже скрутному становищі як по газопостачанню, так і щодо електропостачання.

«Тому що, на жаль, сьогодні ми не накопичили вугілля на електростанціях, і запаси зменшуються. І входити в зиму з об'ємом менше 1 млн тонн... такого в історії України ще не було, це дуже тривожно. Що стосується компенсаторних заходів, США разом з нашими європейськими партнерами повинні зробити все можливе і прийняти політичне рішення щодо інтеграції української енергосистеми в європейську. Це дасть досить вагомий елемент хоч і не повної, але енергетичної незалежності України», - заявив Плачков.

Раніше в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями "Оператора ГТС України" Ольга Белькова розповіла, що Україна є надійним транзитером російського газу для потреб Європи, але на міжнародній арені сьогодні намагаються нівелювати цю її роль.

Напередодні президент США Джо Байден заявив, що на даному етапі будівництва проєкт "Північний потік-2" неможливо зупинити:

"Північний потік" завершено на 99%. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива. Але у мене, як ви знаєте, були дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель, і вона працює з урядом Німеччини з приводу зобов'язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль, щоб навмисно заподіяти шкоду Україні або іншим країнам, вони дадуть відповідь".

Джерело Україна 24 Теги