Спекотна погода вплине: озвучено прогноз щодо врожаю в Україні

Значна частина сільгосппродукції постраждала через погодні аномалії

Спекотна погода вплине: озвучено прогноз щодо врожаю в Україні

Врожай зерна в Україні 2021 року, незважаючи на аномально спекотну погоду і дощі з градом, очікується більший, ніж торік.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів заступник голови "Всеукраїнської аграрної ради" Денис Марчук. Коментуючи вплив погодних аномалій на врожай, Марчук зазначив:

"Зараз складно сказати оціночну вартість втрат, тому що значна частина продукції постраждала від спекотної погоди, що тривала впродовж трьох тижнів у різних регіонах України. А зараз вже по всій території України масово випали дощі, подекуди з градом, що поклало значну кількість культур – вони втратили свої властивості, цінову вартість і якісну вартість. Тому говорити, скільки ми матимемо в цьому сезоні, я б не хотів, але однозначно хотів би зазначити, що це буде трошки більше, ніж минулого року".

Читайте також: Крим під водою і сильні посухи: названо наслідки змін клімату в Україні

Експерт нагадав, що минулого року в Україні зібрали близько 65 мільйонів тонн зерна.

"Це завжди на порядок більше, ніж ми як українці можемо споживати. А отже, ми виконаємо всі свої експортні поставки, і за рахунок експорту зернових технічних культур ми все таки матимемо валютну виручку для держави. Треба заспокоїти українців - щодо зернових ми теж будемо мати досить гарну врожайність для того, щоб забезпечити українців хлібом. Тому українці будуть з хлібом", - зазначив він.

Раніше завідувачка відділу прикладної метрології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла, що в Україні через кліматичні зміни стає все більше погодних аномалій. За її словами, останні п'ять років стали рекордно теплими.

"Це не випадковість, це тенденція, яка характерна для наших сьогоденних умов. Тобто ми відмічаємо зміну кліматичної системи – підвищується температура повітря, змінюється термічний режим, змінюється тривалість сезонів, і, на жаль, таких екстремальних температур у нас стає дедалі більше", — розповіла вона.

Радник зі стратегічного розвитку Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував, що цього року Україна може отримати рекордний урожай зернових.

"Україна споживає третину від свого виробництва, вона істотно збільшила виробництво зернових культур - на початку 2000-х був урожай 25-35 млн тонн, зараз від 65 до 75 млн тонн. У поточному році, якщо говорити про прогнози Мінекономіки та закордонних аналітиків, вони ще вищі, в діапазоні 74-75 млн тонн. Якщо погода не зіпсується, це будуть показники, близькі до рекорду. При внутрішньому споживанні близько 25 млн тонн фактично 2/3 врожаю ми експортуємо, і тут ніяких загроз немає", - сказав Лапа.

Джерело Україна 24 Теги